Marcin Bąkowski – gitara elektryczna i akustyczna

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 1995 r. Należał wówczas do Ogniska Muzycznego CK Zamek, w którym postanowił nabyć umiejętność gry na fortepianie. Edukacja trwała 11 lat. Od 1996 r., przez kolejnych 8 lat szlifował warsztat śpiewu pod opieką profesora Stefana Stuligrosza w Chórze „Poznańskie Słowiki”. W 2003 r. przyszła kolej na następne wyzwania i tak rozpoczęła się nauka gry na gitarze elektrycznej, akustycznej oraz klasycznej, pobierana pod kierunkiem wykładowcy poznańskiej Akademii Muzycznej – dr Bartłomieja Marusika. Od początku 2008 roku Marcin jest gitarzystą Duetu Bluesowego Bąkowski, Kowalewski Blues Duo. Jest także jednym z głównych założycieli Old School Rockers, a także gitarzystą solowym HEAVYQUAKE od 2011 r. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ukończył studia na wydziale Instrumentów Smyczkowych, Harfy, Gitary i Lutnictwa w klasie gitary.

 

 

Jakub Burda – wokal, gitara elektryczna
Absolwent Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Henryka Wieniawskiego, do której uczęszczał od 1996 r. Edukację muzyczną zdobywał w klasie gitary klasycznej. W późniejszym okresie postanowił kontynuować naukę gry oraz wybrał gitarę elektryczną, doskonaląc swoje umiejętności pod opieką dr Bartosza Marusika. Styczeń 2005 r. to data rozpoczęcia przygody wokalnej i gitarowej w zespole Intoxicated. Od 2011 r. należy do zespołu HEAVYQUAKE, w którym śpiewa i gra na gitarze. Jeden z założycieli Old School Rockers. Jego wiedza i wieloletnia praktyka sprawiły, że postanowił zająć się udzielaniem lekcji gry na gitarze.

 

 

Łukasz Dąbrowski – perkusja
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie Szczecińskim, w której pobierał naukę w klasie perkusji. Uczęszczał do niej w latach 1993 – 1999. W ostatnim roku edukacji został laureatem Zachodniopomorskiego Konkursu perkusyjnego z lokatą na drugim miejscu. Od tego samego czasu, postanowił kontynuować naukę w klasie perkusji pod kierunkiem prof. Mariana Rapczewskiego, wybierając poznańskie Liceum Muzyczne im. Mieczysława Karłowicza. Szkołę tą ukończył w 2003 r. Uczestnik licznych warsztatów i festiwali muzyki perkusyjnej w kraju. Zdobywca I miejsca na Ogólnopolskim Przeglądzie Uczniów Klas Perkusji w Warszawie w 2001 r. W latach od 2003 do 2010 – student na Wydziale Instrumentalnym w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie perkusji, gdzie pobierał naukę pod opieką prof. Mariana Rapczewskiego oraz prof. Katarzyny Myćki. Uczestnik międzynarodowego konkursu „Giorante Della Percussione” we Włoszech (2008 r.), podczas którego zajął 2 miejsce w starszej kategorii drum set (co ważne, pierwszej nagrody nie przyznano) oraz finalista w starszej kategorii wibrafonu. Brał udział w wielu kursach perkusyjnych i wykładach, które prowadzone były przez takie osobistości, jak: Karol Szymanowski, Krzysztof Przybyłowicz, Bernard Maseli, Michał Dąbrówka, John Beck, Cezary Konrad, Ryszard Pusz, Andrzej Mazurek, Katarzyna Myćka, Nippy Noya. Od 2006 r. przez dwa kolejne lata był członkiem zespołu New Session, a od 2003 r. do 2009 r. perkusistą Heart Beat, który supportował m.in. takie gwiazdy jak Doda oraz Odział Zamknięty. Doskonale czuje się zarówno w muzyce solowej, rozrywkowej, zespołowej oraz klasycznej. Jest perkusistą w zespole Intoxicated oraz Old School Rockers (od 2009 r.). W 2011 r. powiększył skład grupy HEAVYQUAKE. Postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym i aktualnie jest nauczycielem gry na perkusji.

Paulina Trojan – wokal
Swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęła w klasie wokalistyki jazzowej w Poznańskim Konserwatorium Muzycznym. Przez ponad 5 lat była wokalistką i solistką Poznańskiego Chóru Gospel Joy mając również okazję dyrygować chórem jak również wcielać się w rolę jego pianisty. Przez lata brała udział we współtworzeniu warsztatów muzyki gospel, dzięki czemu miała okazje pracować z takimi osobowościami jak: Mietek Szcześniak, Brian Fentress, Peter Francis, David Stevens. Od roku 2012 gościnnie współpracuje również z poznańskim chórem ReGeneration w charakterze pianisty. Od ponad 4 lat bierze udział w projekcie ‘ Siostry P’ oferując profesjonalną oprawę muzyczną uroczystości ślubnej w Kościele. Przeciwnym biegunem jej muzycznych inspiracji jest muzyka Hip Hopowa. Od ponad 5 lat udziela wokalu w przeróżnych projektach muzycznych współpracując z takimi artystami jak: RTN, Black Laidback, ABe, Kowal, Pele, Pastor, Suchy, Doniu oraz Mezo. W 2012 roku wystąpiła na Festiwalu Muzycznym w Opolu stojąc w szeregach wokalistów Jacka Mejera Mezo. W roku 2014 wraz z artystą ABe wydała pierwszą płytę „ABE SPT” w klimacie g-funku.  Projekt o nazwie Miss Furia towarzyszy Paulinie od przeszło 4 lat. Zespół powstał w 2010 roku. Ich muzykę cechują zaskakujące rozwiązania oraz fuzja takich gatunków muzycznych, jak: jazz, funk oraz rock. Paulina jest pianistą, kompozytorem oraz drugim wokalem w projekcie. Zespół regularnie koncertuje i ma na swoim koncie osiągnięcia takie jak support kultowej grupy Myslovitz czy podpisanie kontraktu z MyMusic Polska.”

Łukasz Gronowski – gitara basowa
Ukończył Poznańską Szkołę Chóralną im. J. Kurczewskiego, dzięki której, w wieku 8 lat wyjeżdżał na pierwsze trasy koncertowe za granicę. Nauczyło go to obycia ze sceną i zachęciło do zostania profesjonalnym muzykiem. Pasję do gitary basowej zaczerpnął w wieku 12 lat od ojca, który jest profesjonalnym basistą. To on pokazał mu podstawy, natomiast Zbigniew Wrombel był jego następnym mentorem. Po 4 latach ćwiczenia na instrumencie zdobył wyróżnienie dla najlepszego basisty na Przeglądzie Zespołów Licealnych w Poznaniu im. T. Nalepy. Kilkukrotnie brał udział w Warsztatach Cho-jazz. Najlepiej czuje się w muzyce soul, R’n’B, fusion. Na przestrzeni ostatnich lat miał przyjemność występować z Adam Stachowiak, Gabriel Fleszar, Grzegorz Hyży, Kuba Leciej, Filip Mettler, Bartek Wrona. Współtworzył takie zespoły jak ArProject, Brainfreezer, Alphadog, Kodeina.

 

Repertuar